Aston Martin Formula 1 Yarış Köklerini ve SUV'ların Süper Arabası DBX707 AMR24 ile Birleştiriyor!

·       Yeni ve özel DBX707 AMR24, Aston Martin'in Aramco Formula 1® Takımı'nın ve motorsporlarının zirvesindeki yer alışlarının bir kutlamasıdır.

·       Özel DBX707 AMR24 Edition, AMR24 F1® aracı ile aynı yarış kimliğine ve Formula 1®'in Resmi Tıbbi Arabası olarak aynı kimliğe sahiptir.

·       Markanın yarış kökenini yansıtmak için daha da ileriye giden ek vurgular mevcuttur.

 

3 Temmuz 2024, Gaydon, İngiltere: Aston Martin, dünyanın en güçlü ultra lüks SUV'u DBX707 için özel bir AMR24 Edition'unun piyasaya sürülmesiyle bir kez daha Aston Martin Aramco Formula One® Takımı'nı kutluyor. Markanın Formula 1® yarış aracının adını taşıyan AMR24 Edition, hem AMR24 F1® aracı hem de Formula 1®'in Resmi Tıbbi Arabası ile yarış kimliği paylaşan bir DBX707'dir.

 

AMR24 F1® aracı, önceki versiyonunun güçlü yönlerinden faydalanarak ve Aston Martin Aramco'nun bugüne kadar en başarılı sezonundan elde edilen deneyimlerle inşa edilen bir sonuçtur. Silverstone'daki son teknoloji AMR Teknoloji Kampüsü'nde tasarlanan ve inşa edilen ilk araç olan 2024 yarış aracı güçlü bir evrimdir ve sürekli ilerleme arayışı sırasında sezon içi gelişim için mükemmel bir platform sunmayı amaçlamaktadır.

 

Aston Martin Aramco Formula 1®'in pistteki varlığını kutlama amacıyla, DBX707 AMR24 Edition markanın eleştirmenler tarafından beğenilen ultra lüks, performans SUV'u için yoğunluğu ve yol varlığını daha da artırıyor. Benzersiz renk ve trim özelliklerinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan bir DBX707, F1® dünyasını dünyanın en dinamik ve güçlü lüks SUV'uyla birleştiriyor ve gerçekten dinamik, yarış görünümü sunuyor.

 

AMR24 Edition, DBX707'nin iç ve dışında özel içerik sunuyor: Podium Yeşili, Oniks Siyahı veya Nötron Beyazı boya seçenekleri, Aston Martin Yarış Yeşili veya AMR Lime fren kaliperleri ile birlikte satin veya parlak siyah 23 inç Fortis jantlar, ayrıca özel bir AMR24 motor plakası bulunmaktadır.

 

DBX707 AMR24'nün heykeltraş şeklindeki gövdesine, AMR24 F1® aracı ve Formula 1®'in Resmi Tıbbi Arabası'nda bulunanlarla benzer şekilde, parlak siyah veya karbon üzerine eklenecek olan Lime Yeşili veya Trophy Gümüşü vurgularıyla, yol aracı ile pist arasındaki F1® bağlantısı vurgulanıyor.

 

AMR24 Edition'ın iç mekânında, Inspire Sport trim seçeneği iki renk seçeneğiyle sunuluyor ve yenilenmiş kabin daha da geliştiriliyor: Çarpıcı Lime dikiş ve boru ile Oniks Siyahı (Monoton) veya Lime kontrast dikişli Oniks Siyahı / Eifel Yeşili Duotone. Daha ince detaylar, uzatılmış karbon fiber ve koyu krom mücevherat veya saten krom ile tamamlanan titanyum örgü ile belirtilebilir. Aston Martin logosu ayrıca gösterge paneline folyo ile uygulanırken, AMR24 kapı eşiklerine kazınır, içindekileri Aston Martin yarış kökenlerinden şüpheye düşürmez. Bu kimlik, kablosuz şarj istasyonuna limon el dikişi ile uygulanan benzersiz bir seyir kayışı ile de destekleniyor.

 

DBX707 AMR24'nün içindeki yoğunluk, Aston Martin'in ses ortağı Bowers & Wilkins tarafından geliştirilen yeni bir ses sistemi ile dışarıdakiyle eşleşiyor. DBX707'nin iç hacmi ve şekline akustik olarak mühendislik yapılan bu olağanüstü sistem, Bowers & Wilkins'in dünya çapında övgü toplayan hoparlörlerinde bulunan teknolojileri ve yenilikleri kullanıyor.

 

Aston Martin DBX707'nin benzersiz kombinasyonu, muazzam performansı, istisnai dinamikleri, eşsiz tarzı ve gerçek lüksüyle SUV'ların süper arabası olarak sektörün zirvesine hızla yükseldi. Öne çıkan özellikler ise 707 PS / 900 Nm 4.0 litrelik çift turbolu V8 ve 9 vitesli 'ıslak debriyaj' otomatik şanzıman. Gelişmiş dört tekerlekten çekiş sistemi ile eşleştirilen bu motor, talep üzerine torkun %100'ünü arka aksa iletebiliyor ve DBX707 AMR24, 0-60 mph hıza 3.1 saniyede çıkabilirken maksimum 193 mph hıza ulaşabiliyor.

 

 DBX707 artık İngiliz ultra lüks performans markasının SUV portföyünde tek güç aktarma organıdır. Bu yılın başlarında duyurulan kapsamlı iç mekân yükseltmeleri, Aston Martin'in son teknoloji kendi geliştirdiği bilgi-eğlence sistemi ve çarpıcı yeni kabin mimarisi ile yeni DBX707'nin merkezinde yer alıyor. AMR24 Edition'ın eklenmesi, DBX707'nin sürücü odaklı yeteneklerini vurgulayan gerçek bir yarış görünümü sunuyor.

 

Aston Martin'in Küresel Baş Marka ve Ticari Sorumlusu Marco Mattiacci şunları söyledi: "Sınıfının önde gelen performansıyla uyumlu olarak teknik olarak gelişmiş bir iç mekâna sahip olan DBX707 AMR24 Edition, olağanüstü yol varlığına sahip öne çıkan bir ultra lüks SUV'dur. Aston Martin dünya motorsporlarının zirvesinde rekabet ediyor ve bu, yol araçlarımız için marka ve ürün stratejimizin önemli bir direği temsil ediyor. Aston Martin Aramco Formula 1® Takımı'nı kutlamak için bu özel edisyonu sunmak gerçekten büyük bir zevk."

 

DBX707 AMR24 Edition artık müşterilerin sipariş verebileceği bir seçenek olarak sunulmaktadır.

 

Aston Martin Aramco Formula One® Takımı, bu hafta sonu FORMULA 1 QATAR AIRWAYS İNGİLİZ GRAND PRIX 2024'te Formula 1® başarısı için mücadelesine devam edecek.

 

 

                                           -SON -

03 Temmuz 2024