DBX707: GELİŞMİŞ İÇ TASARIMIYLA KARŞINIZDA!

ASTON MARTIN DBX707: SINIF LİDERİ PERFORMANSA UYUM SAĞLAYAN TEKNİK OLARAK GELİŞMİŞ İÇ TASARIM

 

• Aston Martin'in tamamen yeni bilgi ve eğlence sistemi ve çarpıcı yeni iç tasarımın entegrasyonu

• Şasi yazılımı kalibrasyonunda detaylı değişikliklerle dinamikler daha da geliştirildi

• DBX707, markanın ultra lüks performans SUV portföyünde tek güç aktarma organı haline geliyor

• Sınıfının önde gelen donanımı değişmeden kalıyor; Aston Martin tarafından geliştirilen 707PS/900Nm 4.0 litrelik V8 motor, 9 vitesli ıslak debriyajlı şanzıman ve Karbon Seramik Frenler

• Teslimatlar 2024'ün ikinci çeyreğinde başlaması planlanıyor.

 

 Gaydon, 22 Nisan 2024: 2022'de piyasaya sürülen Aston Martin DBX707'nin eşsiz birleşimi, muazzam performansı, olağanüstü dinamikleri, eşsiz tarzı ve gerçek lüksüyle, SUV'ların gerçek Süper Arabası olarak hızla sektörün zirvesine çıkmasını sağladı. Çok sayıda ödül kazanan DBX707'nin ezici popülerliği, şimdi İngiliz ultra lüks performans markasının SUV portföyünde markanın tek güç aktarma organı haline geliyor.

 

Yenilenen DBX707'nin merkezinde, Aston Martin'in son teknoloji kendi geliştirdiği bilgi ve eğlence sistemini benimseyen ve çarpıcı yeni bir kabin mimarisine sahip kapsamlı iç mekan yükseltmeleri bulunuyor. Bu dönüştürücü gelişme, el işçiliği ve yenilikçiliğin örnek bir şekilde kullanımını sergileyerek, kusursuz tasarımı ve şımartıcı lüksü, etkileyici bir bağlanabilir araç teknolojisi yelpazesiyle birleştiriyor.

 

Aston Martin'in Küresel Baş Marka ve Ticari Sorumlusu Marco Mattiacci, yeni DBX707 hakkında şunları söyledi: “En iyi sınıf performansı ve dinamikleri, dünya standartlarında tasarım ve en yüksek lüks seviyeleriyle, DBX707 hemen yeni bir ultra lüks SUV ölçütü oluşturdu. Şimdi, en son teknoloji ve tamamen yeni bir iç mekan ile yükseltilmiş olan DBX707, bir kez daha oyunu ileri taşıyor ve tüm rakiplerin değerlendirildiği standartı daha da yükseltiyor”.

 

Kapsamlı bir iç tasarım yeniden tasarımı ile eş zamanlı olarak, DBX707 şimdi Aston Martin'in son nesil bilgi ve eğlence sistemini alıyor. Bu tamamen özelleştirilmiş, tam entegre çoklu ekran sistemi, kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto ile birlikte birden fazla USB-C bağlantısı ve Aston Martin müşteri uygulaması tarafından desteklenen tam çevrimiçi bağlantı özelliklerine sahiptir. 

 

Bilgiler, en iyi sınıf Pure Black dokunmatik ekran teknolojisi kullanılarak tam kapasitif tek ve çoklu parmak hareketi kontrolü ile gösterilir. Ana sürücü enstrüman paneli 12.3 inçlik bir ekrandır - DB12 ve Vantage modellerinde bulunanlardan 1.5 inç daha büyük - ve yeni gösterge paneli ve merkezi konsola entegre edilmiş ikinci bir 10.25 inçlik merkezi bilgi eğlence ekranına sahiptir.

 

DBX707, dokunmatik ekran komutları ile fiziksel düğmelerin pozitif dokunma hissi arasında mükemmel bir denge kurarak, vites seçimi, sürüş modu, ısıtma ve havalandırma gibi temel mekanik işlemler için düğmeler içerir; bu da Aston Martin'in dijital ve analog kontrol arasında mükemmel bir denge yaratma felsefesini sürdürür. Süspansiyon, ESP ve egzoz, şerit tutma asistanı ve park mesafe kontrolü için de kontrol düğmeleri bulunur, böylece en çok kullanılan kontroller her zaman el altında bulunur.

 

Aston Martin'in son nesil bilgi ve eğlence sisteminin entegrasyonunu tamamlayarak, DBX707 aynı zamanda tamamen yeni bir iç mekanı da sergiliyor; Aston Martin'in cesur yeni tasarımının en son evrimi, DB12 ve Vantage'da tanıtıldı. Kendinden eminlik ve kalite yayan temiz, çağdaş çizgiler, muhteşem bir alan ve uyum hissi yaratırken, yeni gösterge panelinin üst ve alt kısımlarını ikiye bölen çarpıcı yatay tasarım çizgisine sahiptir.

 

Bu güçlü lineer tema, iç mekanın genel yüksekliğini azaltmaya hizmet ederken, artan kullanımıyla birlikte değişen krom malzemeler, çağdaş kaplamalar ve basitleştirilmiş merkezi konsol, spor araba hissi ve etkileyici modern lüks arasında mükemmel bir denge sağlar.

 

Yeni iç mekan, yeni direksiyon simidine, yeniden tasarlanmış D-pull kapı açma kollarına ve zarif dikey hava kanallarına kadar her alanı geliştirilmiştir; her ikisi de artık parlak krom veya koyu krom iç takımlarla eşleştirilmiştir. Yeni ön kapı kaplama panelleri daha büyük olup, parlak dumanlı meşe, parlak titanyum örgü ve güncellenmiş ziricote ahşap, parlak siyah ve karbon fiber kaplamalar da dahil olmak üzere çeşitli yeni malzemelerle sunulmaktadır.

 

Üç farklı iç mekan döşeme özellikleri bulunmaktadır, her biri kendi imza detaylarına sahiptir; Inspire Comfort, matris nakış ve kırlent döşemesi içerir; Inspire Sport, vektör nakışı ve ek bir sportif öğe olarak Alcantara®'ya sahiptir. Ek detaylar mikro boru ve saten nakış şeklinde gelir. Ve tabii ki, Aston Martin'in özel hizmeti Q by Aston Martin aracılığıyla daha fazla kişiselleştirme için geniş kapsam mevcuttur.

 

DBX707, artık standart olarak Aston Martin Premium Audio 800w 14 hoparlörlü ses sistemi ile donatılmıştır. Gelişmiş donanım kullanılarak geliştirilen bu sistem, tamamen sarmalama ses işleme için QuantumLogic® sarmalama ses işleme moduna sahip bir surround ses modunu içerir.

 

Ancak, gerçek sesseverler, Aston Martin'in ses ortağı Bowers & Wilkins tarafından geliştirilen isteğe bağlı sistemden büyük keyif alacaklardır. DBX707'nin iç hacmi ve şekline akustik olarak mühendislik yapılmış bu olağanüstü sistem, Bowers & Wilkins'in dünyaca ünlü hoparlörlerinde bulunan teknolojileri ve yenilikleri kullanır. Alüminyum Çift Kupol tweeter'lar ve Continuum® orta aralık hoparlörler, bu 23 hoparlörlü, çift amplifikatörlü 1.600W surround ses sisteminin dengeli ve doğru bir ses sağlamasını sağlar. Ayrılmış 3D başlık hoparlörleri, bas hoparlörleri ve güçlü bir subwoofer, güçlü ve dinamik bir ses deneyimi sunar, DBX707'nin özelliklerini yansıtır.

 

Yeni Aston Martin Kanatlarına sahip olan çekirdek model serisinin en son üyesi DBX707, dış tasarımda bir dizi detay değişikliğini de tanıtıyor. Bunlar arasında en önemlisi beş yeni boya rengi bulunmaktadır; Epsilon Siyahı, Helios Sarısı, Sprint Yeşili, Malahit Yeşili ve Aura Yeşili - ve ayrıca, ilk olarak DBX707 AMR23 Edition'da özel olarak sunulan Podium Yeşili. Bunun yanı sıra, iki yeni jant bitişi bulunmaktadır; 23 inçlik Fortis jantında Saten Siyah ve 23 inçlik Dövme jantında Bakır Bronz. 22 inçlik Sport, 23 inçlik Fortis ve 23 inçlik Dövme jantların tasarımı değişmemiş olup, Seçilen jantlarda Gümüş, Parlak Siyah, Doku Siyah, Saten Siyah ve Saten Siyah Elmas Torna bitişleri de mevcuttur.

 

Diğer görünür değişiklikler arasında, araç kilidi açıldığında dışarıya doğru açılan yeni 'sunum' kapı kolları ve yeni düz cam döner başlıklı kapı aynaları bulunmaktadır. Daha sofistike Birleşik Sürücü Yardım Sistemi (ADAS) benimsenmesiyle hareket eden, yeni ayna tasarımı, 3D park kamera işlevini desteklemek için iyileştirilmiş tam entegre kameralara sahiptir.

 

Eski tasarımda, ayarlanabilir aynanın sabit dış kabuk içinde hareket ettiği görülüyordu, yeni çözümde ise tüm ayna ve kabuk montajı tek bir parça olarak dönerek ayar sağlar. Düz montaj kenarından kenara ayna tasarımı, daha büyük bir görüş alanı için yansıtıcı yüzeyin boyutunu maksimize ederken daha iyi kamera paketleme sağlar.

 

Bu kapsamlı değişikliklerin temelinde, DBX707'nin ün kazandığı etkileyici donanım paketi bulunmaktadır. Gösterinin yıldızı, 707PS/900Nm gücünde 4.0 litrelik çift turbolu V8 motor ve 9 vitesli 'ıslak debriyajlı' otomatik şanzımandır. İleri teknolojiye sahip dört tekerlekten çekiş sistemiyle eşleştirilen bu motor, talep üzerine arka aksa %100'e kadar tork iletebilen bir kapasiteye sahiptir. DBX707, 0-60 mil hıza 3.1 saniyede çıkabilir ve 193 mil maksimum hıza ulaşabilir. Frenleme gücü, ön tarafında 420mm ve arka tarafında 390mm karbon seramik frenlerle sağlanır ve DBX707, standart olarak 22 inçlik tekerleklerle donatılmıştır, seçenek olarak dökme veya dövme 23 inçlik alaşım tekerlekler de bulunmaktadır.

 

Aston Martin mühendisleri, DBX707'nin sınıfının lideri dinamiklerini daha da geliştirdiler ve sürekli iyileştirme arayışı, elektronik amortisörler ve hava yayları için yeni bir kalibrasyona yol açtı. Geçici gövde kontrolünü artırmak için uygulanan bu iyileştirme, yanıt, hassasiyet ve sürücü güvenindeki artış, DBX707'nin SUV'ların Süper Arabası sınıfındaki dinamik üstünlüğünü daha da genişletmektedir.

 

Yeni DBX707'nin üretimi 2024'ün ikinci çeyreğinde başlayacak olup, ilk teslimatların da aynı dönemde başlaması planlanmaktadır.

 

 

23 Nisan 2024